EST

Filtrid

Kottfiltrid, paneelfiltrid, raamfiltrid, padrunfiltrid HEPA filtrid ja erinevad filtermaterjalid. Kvaliteetsed õhufiltrid tagavad puhta ja tervislikuma õhu. Kvaliteetse filtriga säästad enam kui odava filtrilaadse analoogtootega. Pakume filtreid mis vastavad euroopa standardile EN779:2002.

Õhufiltrid on elemendid ventilatsioonisüsteemis millede eemärk on üheltpoolt kaitsta ruume, esemeid ja ruumides viibijaid tolmuse õhu eest kui ka kaitsata ventilatsiooniagregaati ja selle osasid eeskätt soosjusvaheteid tolmu eest.

Meie kasutame oma töös enamasti saksamaal toodetud materjalist ja Eestis koostatud filtreid mis on plastik raamidega. Nii kott kui ka paneel filtrite puhul on võimalus tellida ka metallraamidega ja paneelfiltrite puhul ka papp ehk kartong raamidega. Filtermaterjal on olenevalt filtri tihedusastmest ühe või mitmekihiline sünteetiline „kangas“. Filtrite koostamine siin samas Eestis annab võimaluse teostada filtrid mis iganes eritellimuse tingimustega.

Rääkides tavapärastest süsteemidest (kodu, büroo, tootmishoone, ladu, kaubanduskeskus, kool, jms.) mis ei vaja erinõudeid kasutatakse õhufiltrites filtermaterjale tihedusklassidega 3 kuni 7 harvemini kuni 9, tähekombinatsioonid tihedusklassi ees on erinevad näiteks EU3...EU9 või G3...G4 ja F5...F9 – mis nende tähenduse taga seisab ? Lihtne – mida suurem nubmer seda tihedam filter seda peenemaid tolmuosaksei filter on võimeline kinni püüdma seda puhtam on filtreerimise tulemus.

Tavapärastes süsteemides kasutatakse filtreid tihedusega EU3...EU5 väljatõmbe/väljapuhke poolel ja EU5...EU7 sissepuhke/õhuvõtu poolel. Harvem on süsteemides sisspuhkel filtrid tihedusega EU8...EU9 ja ka väljatõmbel EU7...EU9. Seadmetes kus sissepuhkel põhifilter on EU7...EU9 võib neile eelneda ka madalama klassiga filter nt. EU5. AGA iseseisvalt ilma süsteeme ümber häälestamata ja konsulteerimata spetsialistidega lihtsalt filtri klassi vahetada ei tohi – filtri tihedus on võrdeline takistusega mis muudab õhukoguseid ja seega kogu süsteemi tööd ja hoone õhubilansi tasakaalu.

Enamasti on tava ventilatsiooniseadmetes kasutuses kottfiltrid või ka paneelfiltrid. Väikestes kompaktseadmetes võidakse kasutatada ühe osana ka lihtsalt filtermaterjali, erilistematel juhtudel (meditsiiniasutustes) kasutatakse ka HEPA ehk antibakterjaalseid filtreid, tööstuslikes tolmuärastussüsteemides kasutatkse padrunfiltreid ning värvide ja lakkidega toimetatvates ruumides spetsiaalseid, immutatud filtermaterjale. Lahenduse leiab igale süsteemile ja seadmele k.a. eritellimused.